Організація роботи ліцею в умовах дистанційного навчання

Шановні учасники освітнього процесу!
Щиро дякуємо вам за згуртованість у цей нелегкий для нашої країни час!
Інформуємо вас, що місто Біла Церква перебуває в умовах воєнного стану. Тому Ви можете користуватися, за необхідності, наступними електронними ресурсами:
✅електронним ресурсом Всеукраїнська школа онлайн (https://lms.e-school.net.ua/) .
✅матеріалами та телеуроками, що розміщені на сайті Департаменту освіти і науки в розділі «Дистанційне навчання» (https://don.kyivcity.gov.ua/content/dystanciyne-navchannya-resursy.html).
✅освітньою ініціативою для учнів початкової та середньої школи України: від школи Базис (https://vb.me/school_info) разом з Viber-спільнотою Школа.інфо.

Можна також долучитися до:
📍Онлайн-навчання для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять в Zооm: від Академії Сучасної Освіти А+ (https://aplus.ua/).
📍Дистанційної школи 5-11 класів: від JAMM School (https://jammschool.com.ua/)
📍До річних матеріалів 1-11 класів безкоштовно дистанційної школи «Центр освіти «Оптіма» (https://optima.school/free-education). Тут потрібно зареєструватися, вказати свою електронну пошту та отримати листа з паролем для входу.
📌Можна взяти участь у живих уроках, навчальних матеріалах за весь рік, додаткових активності з для діток від ThinkGlobal. Слідкуйте за розкладом (https://www.facebook.com/ThinkGlobalUA).
📌А на екстернат-платформі ALTERRA ONLINE EXTERNAT (https://www.facebook.com/alterraschool1) є доступ до матеріалів та тестів.
Тут ➡️Безкоштовні щоденні зустрічі онлайн з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів та інше. Розклад оновлюється кожного дня на сторінці і Telegram-каналі @OkStudy127

Тут ➡️Безкоштовна серія онлайн майстер-класів (https://od.itstep.org/) і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct.
Тут ➡️Безкоштовна реєстрація на онлайн уроки і регулярні щоденні зустрічі дітей з психологом від наукового ліцею Клима Чурюмова (https://bit.ly/3hCf6dm).
Тут ➡️Вільний доступ до повного пакету «Слухач» (1-11 класи) для самонавчання – повна шкільна програма від Центру Дистанційної Освіти «Джерело» (https://cdo.org.ua/reg/).
Тут➡️Уроки в запису та онлайн. А тут https://bit.ly/3sFkZg5 можна зареєструватися, а тут https://www.eduforsafety.com.ua/ знайти уроки українською, англійською мовами. Проєкт School Navigator.
Тут➡️Пізнавальні онлайн-зустрічі від ГО «Смарт Освіта» для дітей та підлітків. Щодня оновлений розклад (https://nus.org.ua/). Заповніть анкету (https://bit.ly/34aOXzh), щоб приєднатися.
В єдності наша сила та перемога!
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! 🇺🇦

Для забезпечення дистанційної форми навчання учнів в умовах воєнного стану, карантину та створення єдиного інформаційного середовища навчального закладу педагогічні працівники  Ліцею «Перша Білоцерківська гімназія» перейшли на використання пакета хмарних сервісів Google GSuite for Education та продовжили використання електронного журналу та щоденників. 

Як у всіх хмарних середовищах, збереження даних користувача відбувається в Інтернеті з можливістю одержувати доступ до них у будь- який час і з будь-якого пристрою, з подальшим збереженням на жорсткий диск або роботою з даними у «хмарі».

G Suite for Education – це набір додатків, які надаються компанією Google безкоштовно для освітніх установ у рамках обраного освітньою установою домену. До пакету входять стандартні Google сервіси плюс система управління навчанням Google Classroom.

Перевагою зазначеної платформи є нульовий контакт з рекламою, яка так часто набридає, навіть на освітніх сайтах, а також комфортної роботи з синхронними та асинхронними видами уроків завдяки сервісу Google Клас. 

Всі навчальні матеріали, уроки розміщуються в одному корпоративному середовищі.

Середовище спільної роботи – Google Classroom дає можливість створити свій клас, ділитися з учнями необхідним навчальним матеріалом, запропонувати завдання  учням та оцінити їх.

Уроки проводяться відповідно до розкладу, з мінімальним часом біля моніторів, відповідно до санітарних вимог.

Дистанційні уроки не можливо проводити у тому ж форматі, що й звичайні. Тому протягом канікул педагоги закладу пройшли навчання та опанували можливості використання сервісів Google.

Батьки, учителі та учні мають можливість висловити власну думку щодо рівня задоволеності організацією та якістю дистанційного навчання за телефоном 5 – 19 – 77 .

Як приєднатися до Google Classroom? (інструкція)

Для приєднання до віртуального класу Google Classroom:
1. Перейдіть за посиланням classroom.google.com. https://classroom.google.com/u/0/h
2. Ввійдіть у свій акаунт.
3. У верхній частині сторінки. натисніть + «Додати» (Приєднатися до курсу).
4. Введіть код курсу, виданий вчителем.
5. Натисніть Приєднатися.

Вчителі за допомогою сервісу Google Classroom будуть додавати матеріали (конспекти, інструкції, презентації, відеоуроки, …), створювати і впорядковувати завдання, виставляти оцінки, коментувати і організовувати ефективне спілкування з учнями в режимі дистанційного навчання. Виконані завдання учні можуть додавати до курсу.

Тривалість онлайн-уроків

Відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

  • 1-2 класів – 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 – по 20 хвилин;
  • 3-4 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 30 хвилин, або 4 – по 20 хвилин;
  • 5-6 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 35 хвилин, або 4 – по 25 хвилин;
  • 7-9 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 40 хвилин, або 4 – по 30 хвилин, або 5 – по 25 хвилин.

У Державній службі якості освіти, коментуючи зміни щодо тривалості навчальних онлайн-занять, зазначають, що педагоги мають враховувати вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання відповідно до Санітарного регламенту для шкіл. 

Зокрема, безперервна тривалість навчання за екраном протягом уроку для учнів 1-х класів має становити не більше 10 хвилин; 2-4-х класів – не більше 15 хвилин; 5-7 класів – не більше 20 хвилин; 8-9 класів – 20-25 хвилин; 10-11-х класів – на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.

Решту часу уроку учень працює самостійно в зошиті з використанням матеріалу підручника.

Поради для батьків

Шановні батьки!

 Ми вже маємо досвід організації дистанційного навчання, та хочемо наголосити, що у цей період надзвичайно важливою як для дітей, так і для вчителів, є Ваша батьківська підтримка й допомога! Звертаємо Вашу увагу на деякі аспекти, що допоможуть нам разом  організувати якісний освітній процес в умовах дистанційного навчання.

Робоче місце. Перш за все, важливо забезпечити  дитині робоче місце, обладнане інтернетом. Якщо в родині двоє або більше учнів/учениць і немає можливості розташувати робочі місця в окремих кімнатах, виділіть кожному окрему зону та надайте можливість скористатися навушниками. Усі зайві предмети, що відвертають увагу дітей, доцільно прибрати.

Організація роботи та дотримання режиму дня. Необхідною умовою успішності учня чи учениці є чітка організація та дотримання режиму дня (підйом в один і той самий час, перерви, прийом їжі тощо). Це не тільки позитивно впливає на нервову систему дитини, а й створює відчуття впевненості та безпеки. Бажано дотримуватися тих самих дій, як і під час очного навчання: прокидатись, вмиватися, одягатися і снідати, щоб о 8.25-  8.35 розпочати навчальний день. Нагадуємо, що усі уроки проводитимуться вчителями згідно з розкладом  2022-2023 н.р. онлайн в Zoom-або Meet-конференціях, які триватимуть від 10 до 30 хвилин (відповідно до санітарних вимог із врахуванням віку дитини). Решту навчального заняття вчитель організовуватиме  роботу в асинхронному режимі, тобто без комп’ютера. Учні можуть виконувати онлайн-тести, вправи в робочому зошиті, працювати з текстом, виконувати творчі завдання, працювати над проєктами тощо. Домашні завдання, які розміщуються в Google-classroom, варто виконувати і висилати вчасно, щоб уникнути перевантаження дітей,  забезпечити можливість оцінювання і аналізу робіт вчителем.

Безпека та дотримання правил етикету в режимі дистанційного навчання.

З метою недопущення втручання в освітній процес сторонніх осіб, «зриву» уроків,  учні/учениці  на онлайн-зв’язок заходять  винятково із зали очікування, із відкритим зображенням; акаунт має бути підписаний дійсними іменами та прізвищами. Учитель/учителька вестиме відеозапис кожного уроку.  Підключаючись до онлайн-уроків,  діти мають звернути увагу на те, чи не заважають роботі сторонні звуки (наприклад, гавкіт собаки чи крик папуги), які відволікатимуть увесь клас. Допомогти може контроль за режимом роботи мікрофона. Прослідкуйте, що потрапляє в об’єктив камери. Педагог не завжди може бачити всіх учасників (особливо при використанні функції «Демонстрація екрану»). Про виявленні фактів порушення етики повідомте класного керівника.

Надсилаючи фото письмових робіт, зверніть увагу на якість фото та можливість прочитати файл, надісланий учителю або вчительці. Бувають ситуації, коли учні або учениці здають порожні файли. Зважайте на час надсилання робіт. Це теж важлива складова як академічної доброчесності, так й етики спілкування.

Обговорюйте уроки з дітьми, дізнайтеся, що було цікавим, а що викликало труднощі. І головне: не змушуйте дитину, а мотивуйте, не забувайте відзначати її успіхи! Якщо порівнюєте, то тільки із самим собою. Навчайте дітей помічати хороше в обставинах, що склалися, розмовляйте, хваліть і підтримуйте!

Академічна доброчесність.

На жаль, іноді ми стикаємося з порушеннями  правил академічної доброчесності. Це не тільки випадки, коли дитина «запозичує» відповіді на тестові завдання чи правильне розв’язання задачі в свого однокласника.  Фомальний піхід до навчання, гонитва за високими балами іноді призводить до того, що завдання виконує не учень/учениця, а батьки або репетитори. Наполегливо просимо всіх попрацювати над дотриманням правил академічної доброчесності. Адже важливою є не оцінка, а навичка, яка або сформувалась після виконання вправ чи завдань!

Комунікація. На всі  питання стосовно дистанційного навчання Ви можете отримати відповідь, ознайомившись із інформацією на сайті ліцею або через вайбер-групу класу. Та головною залишається Ваша комунікація із класним керівником, який володіє усією необхідною інформацією.У разі хвороби дитини або неможливості долучитися до дистанційного навчання, обов’язково повідомте класного керівника, а він поінформує про це колег.

Зважайте на те, що організація освітнього процесу під час дистанційного навчання здійснюється в межах робочого часу педагогічних працівників, тому зворотний зв’язок надаватиметься з 08.30 до 18.00 робочого дня.

Академічна доброчесність

ДО УВАГИ, ШАНОВНІ ПЕДАГОГИ ТА БАТЬКИ!
Дистанційне навчання — це час, коли й учні, і педагоги повинні толерувати академічну доброчесність, але ми знаємо, що водночас це великі можливості для списування та плагіату.
Тож певні педагогічні прийоми, про які йтиметься нижче, допоможуть спонукати дітей чесно й самостійно виконувати завдання, якщо вчитель/ка:
✅заохочуватиме та підтримуватиме дітей, коли бачитиме, що робота виконана самостійно, хоч і не ідеально;

✅даватиме робочі завдання, де рівень складності наростає від елементарного до дуже складного (якщо дитина виконала завдання лише до половини, вчитель/ка дякуватиме за виконану роботу та пояснить складніший матеріал додатково);

✅даватиме індивідуальні завдання кожному хоча б раз на кілька тижнів, як ваіріант — вибірково;

✅даватиме завдання з готовими відповідями з проханням спробувати спочатку виконати завдання самостійно, не підглядаючи, а якщо щось незрозуміло — звернутися за роз’ясненнями до вчителя/вчительки;

✅даватиме завдання, які передбачають особисті міркування та висловлення власної думки дитини, а не вибір із готових відповідей.

‼️Отже, найголовніша профілактика списування — розумна помірність навантаження

.📌Учителям варто пам’ятати, що діти списують через надмірну кількість завдань, особливо за умови, коли вправи перевантажені теорією й одноманітні.

📌Учителям, особливо під час дистанційного навчання, коли учні значну кількість матеріалу мають опанувати самостійно, варто чітко вимірювати та прогнозувати час, який знадобиться дітям на виконання завдань.

📌Учителям необхідно узгоджувати в педколективі графік перевірних робіт, щоб зберігати рівномірний розподіл навантаження протягом робочого тижня.

Не забуваймо щодо ролі батьків у такому важливому питанні й дамо поради їм:
📍Батькам необхідно постійно цікавитися навчанням дітей як у них самих, так і звертатися до класних керівників, учителів-предметників.

📍Батькам також потрібно пояснювати дітям необхідність самостійного виконання завдань із предметів шкільного курсу.

📍Батькам належить бути учасниками шкільного життя, брати участь у заходах, спрямованих на дотриманням академічної доброчесності їніми дітьми.

‼️ВАЖЛИВО: лише спільними зусиллями ПЕДАГОГІВ і БАТЬКІВ навчання для дитини не буде обтяжливим і таким, що не спонукатиме учня до порушення ним засад АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ!

                                                                                                                                                           Електронний журнал та щоденники учнів

На підставі даних, внесених вчителями до електронних журналів, для кожного учня формується його електронний щоденник. У щоденнику відображено все, що вчителі внесли до журналу (оцінки, пропуски, коментарі тощо). Для батьків є можливість «підписувати» щоденник та мати доступ до всіх даних лише своєї дитини.Відповідно до наказу Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради №209 від 21.10.2022р. "Про організацію освітнього процесу в закладах освіти Білоцерківської міської територіальної громади з 24.10.2022 року учні 1-11 класів навчаються за дистанційною формою.
Адміністрація школи звертається з проханням до батьків: взяти під контроль місце перебування своїх дітей під час дистанційного навчання, контролювати дотримання ними протиепідемічних заходів, використання засобів індивідуального захисту та максимальне обмеження контактів.

 Якщо у Вас є прохання, побажання або ситуація, яка потребує вирішення, напишіть нам про це. Соціально відповідальна адміністрація ліцею системно працює над удосконаленням організації освітнього процесу під час дистанційного навчання дітей та в умовах воєнного стану та пандемії. Дякуємо. 

 Положення про дистанційне навчання 

Організація дистанційного навчання. Методичні рекомендації.

Організація дистанційного навчання та роботи в освітньому закладі у період воєнного стану

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів під час дистанційного та змішаного навчання

Онлайн-платформи для дистанційного навчання.

Правила поведінки учнів під час онлайн-уроку.