День Незалежності України

23.08.2022 Переглядів: 43

Незалежність України – маяк свободи


      24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності. Воно встановлене на честь історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення українського народу мати власну суверенну державу й самостійно визначати свою долю.

     Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. У ХХ столітті наш народ декілька разів здобував державність. Тому правильно вважати, що 24 серпня 1991 року Україна відновила незалежність. Важливим кроком до повернення історичної справедливості стало прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України. Тоді Верховна Рада УРСР підтримала прагнення народу ліквідувати політичну та економічну залежність від московського центру і розбудовувати самостійну державу, відроджувати національну культуру, історичну пам’ять. Результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року стали найпереконливішим підтвердженням волі народу.

     Незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну. Нині в умовах агресії з боку Росії ми продовжуємо боротьбу за власну свободу та незалежність. Сьогодні Україна ефективно стримує російський збройний напад завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. Разом ми здатні зупинити агресора і зберегти мир, свободу та демократичний світ.

     Шановне гімназійне товариство!

Вітаємо вас із Днем Незалежності України! У цей нелегкий тривожний час бажаємо кожному любити нашу рідну Вітчизну, учити прадавню історію та пам’ятати кожного героя, який віддав своє життя за нашу свободу й майбутнє України. А також вірити, що

Ми єсть народ, якого Правди сила

ніким звойована ще не була.


Слава Україні! Героям слава!