9 листопада - День української писемності та мови

09.11.2022 Переглядів: 39

              «Мова – духовне багатство народу», - писав Василь Сухомлинський. А «слова – це кольорові камінці. Мало їх назбирати – треба ще з них навчитися узори викладати», - говорила I. Вiльде. Мова – одне з найцінніших надбань, дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, це наша гордість. Уже стало доброю традицією в нашому закладі в листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови та вшануванню пам’яті Нестора Літописця.

             От і цьогоріч учителі-словесники та вчителі початкових класів організували цікаві заняття й виховні заходи із нашими ліцеїстами, долучили їх до написання Радіодиктанту національної єдності. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси рідної мови. Конкурси, ігри, квести й турніри спонукали школярів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Заходи , які було проведено в нашому закладі , є важливими й особливо актуальними. У цей день наші вихованці взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Мова моєї країни» та Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з української мови, а також у міському онлайн-конкурсі «Зачаруй мене розмовою – українською мовою», долучилися до інтелектуальної гри «Знавці рідної мови», учні сьомих класів провели мовну вікторину «Єдиний скарб у тебе – рідна мова», учні дев’ятих - написали комікс «(Не) весела історія про українську мову», бібліотекарі ліцею запросили учнів на книжкову виставку «Дивосвіт рідного слова».

               Святковий день добіг до кінця, а от любов до рідної мови залишається на все життя. Уся шкільна родина переконана, що відзначення Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли

усвідомить себе в рідному слові.

               Любімо рідну мову, бережімо й захищаймо, як найкоштовніший скарб.