Зустріч із поезією І.Я.Франка

01.03.2016 Гімназійне життя Переглядів: 112

    21 лютого у світі відзначають День рідної мови. Саме з цієї нагоди в затишній залі гімназії зібралося гімназійне товариство, щоб ушанувати рідне слово.
    Наша мова така гучна й дзвінкоголоса, бо плекали її геніальні майстри слова - Т.Шевченко, Леся Українка, М. Коцюбинський, Олесь Олесь, В. Симоненко, Ліна Костенко... Вшановуючи рідну мову українського народу, гімназисти пригорнулися душею до творчого доробку одного з найгеніальніших його митців - Івана Яковича Франка і були здивовані тим, наскільки актуально звучить його поезія сьогодні. Сучасно й грізно пролунав у виконанні хлопців-десятикласників гімн січових стрільців на слова великого поета "Не пора", адже вони дійсно переконані, що "нам пора для України жить".
    Побачили учні й те, що Франко вмів говорити на одній мові як з філософами, так і з дітьми. Мабуть, саме в цьому і є геніальність великого майстра. Усі щиро співчували ображеній киці на кухні, про яку читали учениці сьомого класу.
    Але чи не найбільше торкнулися душі глядачів поезії Івана Франка про кохання, багато з яких стали улюбленими піснями. На святі прозвучали і "Як почуєш вночі край свойого вікна...", і "Ой ти, дівчино, з горіха-зерня", і "Чого являєшся мені...". А завершила свято улюблена пісня сучасної молоді "Човен", яка, як виявилося, теж написана на слова Івана Яковича Франка.
    Сподіваємося, що учасники свята будуть звертатися до Франка і через п`ять, і через десять, і через п`ятнадцять  років, щоразу відкриваючи для себе поета по-новому .
    Таку гарну зустріч із поезією І. Франка підготували  учениці 7 класу  Падлевська Анастасія та Фещенко Єлизавета, учениця 8 класу Романцова Марія, учні 10 класу - Алтухов Дмитро, Мельник Ростислав, Бортяний Ігор, Пелих Іван, Конопляний Володимир, Кондрацький Микола, Власюк Богдан, Вдовиченко Максим, Фастівський Георгій, Глуховська Юлія, група "The second way" та ведучі - Анастасія Шевченко та Селіванова Аліна.


                                                                                                         Селіванова Аліна,10-А