День української писемності та мови

10.11.2015 Гімназійне життя Переглядів: 86

Усе минає, а слово залишається


9 листопада - День української писемності та мови. Саме з нагоди цієї події в затишній залі зібралося гімназійне товариство, щоб ушанувати рідне слово.
Із вуст учнів звучали теплі слова про рідну мову, яка є неповторним самоцвітом, барвами веселки на вишитих сорочках, яка має своє звучання, вагомість та красу.
Ведучі свята Назарій Ошийко (8-Б) та Карина Братасюк (7-А) занурили всіх у чарівний світ українського слова, звернули увагу на віхи розвитку та становлення рідної мови, згадали про перші спроби письма, про просвітителів слов`ян Кирила й Мефодія та перші друковані книги.
Крім поезій, які лилися невпинним потоком, на концерті лунали пісні у виконанні гімназистів: Альони Слюсаренко (11-А), Анастасії Костини (8-А), Бабич Катерини, Бадіон Юлії, Матусевич Олександри (8-Б). І всі вони були присвячені найріднішому, що є в людини, - мові та неньці. А Марія Романцова, учениця 8-Б класу, подарувала присутнім авторську пісню про рідну Україну.
На свято до нас завітала гостя - член міського осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» Таїна Іванівна Братченко,  яка привітала всіх зі святом та подарувала власну поезію.
У залі панував дух патріотизму, бо ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні. Тут жили прадіди, діди, тут жили наші батьки, і негоже нам бути поганими нащадками великих і славних батьків.
І дійсно, усе може зникнути, а написане слово залишається й несе крізь час голос людської душі, бо це одне з найбільших див нашого світу.


Вікторія Гуленко,
 9-Г