Англомовний табір GO CAMP у гімназії

04.07.2016 Робота літнього табору Переглядів: 268

21 червня у Першій Білоцерківській гімназії стартував мовний табір за участю іноземних волонтерів.  Приїхали студенти із Китаю, Австралії, Туреччини, Єгипту, Мексики. Їхня місія: показати дітям, що англійська мова - це круто, весело, а головне - реально. Волонтери долучилися до всіх активностей, які були в таборі.

На відкриття табору завітали представники організації Go Global на чолі із Оксаною Нечипоренко, яка розповіла, власне, про такі табори, їх основну мету та завдання. Почесними гостями на заході стали начальник управління освіти і науки Юрій Федорович Петрик, голова профспілки працівників освіти Валентин Павлович Чепурченко, директор гімназії Сергій Павлович Наконечний, інспектор управління освіти і науки Лариса Олексіївна Щербань. Юрій Федорович побажав дітям гарного і корисного відпочинку , висловив думку, що така робота є важливою і необхідною, адже мова - це показник освіченості, приналежності до європейського та й світового суспільства.





Батьки змогли побачити, як працює Go Camp, хто долучився до навчання їхніх дітей, які умови створено, які перспективи і плани та що вже  змогли зробити діти.

Перший день видався важким. Він був насичений емоціями, враження, непередбачуваними ситуаціями. Але завдяки команді, яка зголосилася підтримати роботу табору, все вдалося! Починаючи з другого дня життя в мовному таборі набирало обертів. Діти говорили про Європу, шукали цікавинки, розповідали про місця, які слід відвідати. Основною темою стала рідна країна, адже діти переконані, що Україна - європейська країна. І їм хотілося розповісти іноземним гостям про неї, дати зрозуміти, що ми пишаємося своєю культурою, мовою, піснями, традиціями. Впродовж дня школярі майстрували, спілкувалися, грали в ігри, ходили на екскурсію в туристичне агентство, співали, танцювали, вивчали багато нового англійською мовою, ближче знайомились одне з одним. Вже з"явилися симпатії. Діти не відходять від добродушних та щирих хлопців Шаміля, Майкла, Івана, Онура. Їм неймовірно цікаво спілкуватися із усміхненою Сем, мрійливою Сінді та енергійною Ольгою. До роботи табору також долучилися педагоги позашкільних закладів освіти. Вони допомогли дітям і вчителям зробити проекти, створили паперові моделі архітектурних споруд, плели коси, організували веселий флешмоб. Третій день табору Go Camp був присвячений Африці. Кожен загін готував проект, присвячений цій частині світу, а волонтери Іван та Сем, які завітали до нас із Єгипту, залюбки розповідали дітям та педагогам про свою країну, її культуру, особливості. Діти виготовляли маски африканських народів, із вторинного матеріалу робили костюми, майстрували карту Африки, ліпили з пластиліну тварин, вивчали будову монстриків, які могли б жити на цьому континенті, переглядали мультики про Мадагаскар, веселих звірят, які живуть на гарячому континенті. Ще один новий день приніс масу задоволення та нового досвіду. Гості спонукали старших учнів говорити, не боятися висловити свою точку зору, розкриватися, переконували, що найголовніше у вивченні мови - це практика і тому не слід хвилюватися, треба просто говорити. За імпровізованим «круглим столом» вони влаштували такий собі тренінг, де обговорювали прості, але надважливі питання. Цього дня в таборі можна було побачити невеличкі групи на чолі із іноземцями, де велися цікаві розмови. Розваги на вулиці, заняття з орігамі, вистава лялькового театру, заняття із плетіння кіс, танці із хореографом доповнили день і зробили його яскравим і незабутнім. Перлиною дня для волонтерів стала мандрівка до центру творчості дітей та юнацтва «Соняшник», де їх гостинно зустріла господиня - Віра Дмитрівна Гутник. Вона розповіла дорогим гостям про заклад, провела їх до музею «Світлиці» та розказала про історію та традиції українського народу, про побут та культуру наших предків. За допомогою команди перекладачів хлопці та дівчата змогли доторкнутися до нашої історії, вони почули про українську хату, про родинні звичаї, про побут, символи, обереги, дізналися більше про Тараса Шевченка та інших відомих українців. Напередодні Дня Конституції України табір Go Camp гудів, шумів, звучав на всі голоси українськими піснями, майорів синьо-жовтими кольорами прапорів, яскравими барвами вишиванок та вінків. Діти разом із вихователями намагалися донести іноземним гостям всю силу своєї любові до України, пояснювали слова українського гімну, перекладали наші пісні, розповідали про Конституцію. Надзвичайно душевним видався підсумок дня, коли кожен загін презентував Україну, а гості переконалися, що наші діти - справжні патріоти. Оля Жила всім загонам розповіла про Австралію. Діти заворожено слухали надзвичайно емоційну, яскраву історію дівчини, яка народилася в Україні, дуже її любить, а зараз живе у Сіднеї. Вони дізналися багато нового про далеку країну, побачили цікавий фільм, фото. Все було добре, але одна обставина засмучувала всіх - цього дня троє улюблених волонтерів покидали табір. Онуру та Шамілю із Туреччини, Ользі із Австралії діти та вчителі підготували прекрасну пісню про дружбу без кордонів та символічні українські подарунки. Гості подякували за гостинність, пообіцяли приїхати наступного літа, адже їм припала до душі наша країна та наш табір. Треба було бачити теплі обійми та сльози прощання. Виявляється, за такий короткий час можна подружитися і щиро сумувати, що новий друг їде. Решта волонтерів після вихідних, які вони провели хто у Львові, хто в Одесі чи Києві, повернулись до табору в гімназії. Хлопці із Мексики Juan Gonzalez та Iván Granados розповіли всім про свою гарячу і неймовірно прекрасну країну, показали відеопрезентацію, вчили таборят танцювати сальсу, розказали свої життєві історії, продемонстрували елементи традиційних костюмів, навіть дозволили приміряти сомбреро. Цими днями вихованцями табору було виконано багато проектів, вивчено чимало нового, навіть знято фільм про Джеймса Бонда. 30 червня та 1 липня вихованці табору, студенти, вихователі та волонтери відвідали парк «Олександрію», парк Слави та парк ім. Шевченка. Там вони стали учасниками захопливих пошукових ігор, АВС квестів, послухали музику, повправлялися у проведенні екскурсій по парку англійською мовою. Табір поступово перетворився на дружню і веселу родину, залишати яку так важко. Саме тому діти сумували, що скоро цей прекрасний час завершиться і доведеться прощатися, адже вже і 1 липня відлетіла до Китаю Ranxi Shen, залишивши лише гарні враження. А поки ще була така нагода, вони насолоджуються товариством друзів, волонтерів, педагогів, обмінюються телефонами, писали один одному у соціальних мережах, ділилися світлинами і враженнями та мріяли, що наступного року знову зійдуться у цю винахідливу, енергійну та веселу зграю. Два тижні минули як одна мить... 05 липня в актовій залі гімназії відбулося урочисте закриття табору. Свято дітей відвідав секретар Білоцерківської міської ради Б.М.Смуток. Борис Михайлович побажав учням гарних вражень, відпочинку влітку та наснаги на наступний навчальний рік. Всі сім загонів ділились враженнями від часу , проведеного разом протягом останніх двох тижнів. Подяка працівникам гімназії за організацію роботи табору: Балясниковій Катерині Андріївні, Гладкій Неллі Володимирівні, Ковальському Віталію Леонідовичу, Філіпенко Марині Євгенівні.