Про особливості проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2020/2021 навчальному році

09.11.2020 Педагогічна студія Переглядів: 30

Відповідно до плану роботи Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради 2 листопада о 15.00 відбувся вебінар для вчителів та координаторів шкільних осередків МАН України. До проведення заходу долучилися і вчителі гімназії разом із заступником з навчально-методичної роботи Потильчак С. Й. Організатори вебінару розповіли про нові умови проведення конкурсу-захисту учнівських наукових робіт.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України – це наймасовіше інтелектуальне змагання, один з елементів популяризації наукової освіти, формування навичок написання академічних текстів у науковому стилі, користування поняттєво-категоріальним апаратом науки, вміння розробляти методологію дослідження й коректно його проводити. 

Відповідно до наказу МОН України від 06.04.2020 р. № 481 «Про затвердження Правил проведення III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України», зареєстрованого Міністерством юстиції України 22 квітня 2020 р. за № 372/34655, у цьому навчальному році змінено умови проведення конкурсу. Крім заочного оцінювання дослідницьких робіт, до програми його проведення входять постерний захист і наукова конференція. 

Постерний захист – це безпосереднє спілкування учасника із членами журі у формі запитань-відповідей, під час якого члени журі можуть перевірити знання учасника з теми дослідження, в тому числі з базової дисципліни, самостійність виконання дослідження. Постер – це вертикально розміщений плакат, збережений у форматі PDF (обсягом пам’яті не більше 3 мб) та оформлений українською мовою (за винятком секцій відділення мовознавства). На постер виноситься науковий апарат дослідження (мета і завдання проекту, матеріали та методи його виконання, об’єкт, предмет, результати й висновки), саме він є відправним пунктом комунікації. Рекомендації щодо постерного захисту та оформлення постера доступні на YouTube-каналі Малої академії наук України за посиланням https://www.youtube.com/playlist71istMTYfzypciL60I43eWhtdTkLbgxSGOpLTx

Наукова конференція передбачає презентацію учасником лише найсуттєвіших результатів дослідження; це дасть можливість оцінити вміння обирати основне й презентувати його. Наукова конференція спрямована на формування розуміння того, як оприлюднюється й поширюється нове наукове знання. За бажанням учасники можуть підготувати презентацію для візуалізації своєї доповіді. Виступ на науковій конференції не має дублювати постерний захист. На науковій конференції мова йдеться про його найвагоміші результати, а під час постерного захисту акцент робиться на науковому апараті дослідження.