У гімназії – реформа шкільного харчування

14.01.2022 Інші новини Переглядів: 219

 

     З 1 січня 2022 року наша гімназія, як і всі заклади загальної середньої освіти, перейшла на оновлене шкільне меню відповідно до Порядку організації харчування в закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затвердженого Постановою Кабміну №305 від 24 березня 2021 року. Мета реформи – покращення здоров’я дітей і підлітків у найближчій перспективі. Нею передбачено тарілку здорового харчування. Це сучасна модель здорового харчування, яка відображає збалансоване щоденне меню (75% - їжа рослинного походження). Прихильність моделі здорового харчування дозволяє мати високу фізичну і розумову працездатність та низький ризик небезпечних захворювань. Але ми не матимемо очікуваного результату, якщо вдома будемо продовжувати наминати сардельки з булочками і цукерками та давати дітям нездорову їжу для перекусів у школі.

    Серед іншого, новими нормами обмежена кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження. До меню не включено ковбасні вироби, сосиски, оскільки ці продукти мають високий вміст солі, цукру, що суперечить принципам здорового харчування.

   Зменшено норми споживання хліба та картоплі, а збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових. Відрегульовані норми споживання рослинного та вершкового масла, розширена варіація використання продуктів під час складання меню.

   На цьому тижні директор Борис Смуток зустрівся з головами батьківських комітетів та розповів про організацію харчування учнів у гімназії, ознайомив батьків із примірним меню та обговорив ціну обіду. Батьки активно включилися в обговорення даного питання та висловили свої пропозиції й побажання щодо вподобань дітей.

   А сьогодні пропонуємо до вашої уваги страви, які учні гімназії споживали протягом цього тижня.

   Сподіваємося, що спільними зусиллями батьків, класних керівників та працівників їдальні ми зможемо забезпечити учнів смачною та корисною їжею.

   Детальніше ознайомитися із реформою шкільного харчування можна на сайті «Знаїмо», перейшовши за посиланням https://znaimo.gov.ua .